Херсонська морська академія

Дивитись
відео

185 років. Саме стільки часу готує справжніх моряків Херсонська державна морська академія. Сьогодні її навчально-тренажерна база визнана найкращою в Чорноморському басейні. Головним замовником підготовки майбутніх моряків виступають європейські країни, тож випускників закладу можна зустріти на морі та на суші в будь-якому куточку Землі.

Останні п’ять років роботи академії її випускники мають стовідсоткове працевлаштування. Саме тому ця студентська гавань користується популярністю не тільки серед українських, але й серед закордонних студентів. А ще навчальний заклад не полишає в біді тих, хто опинився у важкій ситуації після анексії Криму та початку бойових дій на cході України.

Завжди відкриті двері

«Після 2014 року значна частина студентів перевелася до нас на навчання з Криму, — розповідає ректор Херсонської державної морської академії Василь Чернявський. — Сьогодні в нас навчаються 178 курсантів з тимчасово окупованих територій — це і з Донецької області, і з Луганської області, і з Автономної Республіки Крим».

Квиток у майбутнє

Одним з тих, для кого морська академія стала другою домівкою, є курсант Владислав Терлецький.

«До восьмого класу я навіть не знав про таку професію, як моряк, — згадує хлопець. —  Коли Луганськ почали обстрілювати, ми з батьками буквально під обстрілами виїхали в Миколаїв. Там у мене з’явилися друзі, які мріяли стати моряками. Я теж загорівся цією професією і після 11 класу подав документи саме сюди. Тут велика тренувальна база, нові надсучасні симулятори, висококласний викладацький склад».

Херсонська морська державна академія продовжує поступово відроджувати славу та міць українського флоту. Імена її випускників прикрашають борти суден, що курсують по всьому світу. Хто знає, можливо, у майбутньому один з кораблів носитиме ім’я луганського курсанта Владислава Терлецького.

Вразила історія?
Поділися нею з друзями в соцмережах!