Луганський театр-переселенець

Дивитись
відео

Втратити дім, у якому працював десятиліттями. Розгубити всіх друзів, колег, близьких. Врешті-решт залишити рідне місто через війну. Фінальний акт цієї трагедії мав би стати останнім для Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру. Проте всі ці негаразди та випробування стали лише початком зовсім іншої історії — історії зі щасливим фіналом.

Крок за кроком театр-переселенець починає відроджуватися на новому місці. У Сєвєродонецьку. Перші вистави луганчани були вимушені давати де доведеться, але в той же час почалася відбудова напівзруйнованого приміщення Сєвєродонецького міського театру драми.

На шляху до прем’єри

«Паралельно з будівництвом приміщення ми почали запрошувати до себе молодих акторів і режисерів з усієї країни, — згадує директор театру-переселенця Сергій Дорофєєв. — П’ять років потому ми маємо новий дім і творчий колектив однодумців, налаштований на потужну роботу».

Театр як провідник

Сьогодні в репертуарі театру понад 30 вистав. І головне — у нього з’явився свій глядач. Глядач, який спочатку насторожено ставився до українського театру в Сєвєродонецьку, а тепер не пропускає жодної вистави.

«Ми — театр, який робить велику роботу зі становлення українського мистецтва в дуже непростому регіоні нашої країни, — каже художній керівник театру Володимир Московченко. — І те, що ми робимо в комедійному або ліричному жанрі, — воно має брати глядачів за руку і впевнено, спокійно вести в завтрашній день. І я під час кожної вистави бачу, що саме так і відбувається».

Вразила історія?
Поділися нею з друзями в соцмережах!