Владислав Бурховецький

Шість років тому Владислав з однодумцями створив у Добропіллі громадську організацію «Творці історії». Організація облаштовує спортивні майданчики та культурні майданчики:
«Наша місія: формувати успішний та здоровий спосіб життя людей. П’ять років молодь займалася волейболом біля школи. Але там асфальт, тобто травмонебезпечне місце для занять. Так виник запит на облаштування майданчика. Ми допомогли написати проектну заявку, отримали кошти, вибрали придатне місце в парку. Міська влада виділила нам пісок і щебінь, а всі роботи виконувала молодь на волонтерських засадах. Потроху це місце стає все більш популярним. І це приклад ініціатив, які ми підтримуємо й допомагаємо реалізувати» — розповів він.

Владислав показує на «Сквер 21», який зараз будується біля Будинку культури в Добропіллі. Протягом п’яти місяців місцеві активісти та ГО «Місто-Сад» розробляли та погоджували концепцію цього простору.
«Сквер 21» буде повністю дерев’яним майданчиком з дахом, щоби заходи можна було проводити навіть під час дощу. Там мають бути вуличні меблі та екран для кінопоказів, форумів, музичних та творчих вечорів.

Влітку 2018 року Владислав Бурховецький ініціював збір коштів на створення неформального публічного простору в «Добропільській Ірландії». Так назвали зарослий пустир на околиці міста, де місцеві влаштовують пікніки, катаються на велосипедах та на санчатах взимку.
Там, де раніше був пустир, виріс простір під назвою Непустир. Владислав планує і надалі розвивати та розширювати це місце. «Тут поряд є балка й загалом красивий, цікавий ландшафт. Будемо надалі думати, як розвивати цей простір, щоби цивілізація з’явилася й на околицях міста. Це зовсім інша атмосфера, і дітям не треба буде йти кілометри до найближчого майданчику», — каже він.

Для довідки: Добропілля — шахтарське місто, розташоване за 95 км на захід від Донецька. Від початку російської збройної агресії проти України 2014 року тут не поширився рух сепаратистів, оскільки місцеві підприємці та активісти організувалися, щоби відстоювати єдність України. У Добропіллі активно приймали переселенців з інших міст та організовували допомогу для них.

Вразила історія?
Поділися нею з друзями в соцмережах!